✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000058233502158 |
| Brand | OMEGA (Omega) |
| Product Name | Seamaster Aqua Terra Rail Master 42mm OH completed |
| Product Name (English) | Seamaster Aqua Terra Rail Master |
| Model Number | 2502.52 |
| Material | SS |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 146.6g |
| Case Diameter (H) | Approximately 41mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 41mm |
| Wrist Circumference (approx. cm) | Approximately 21cm |
| Dial | Black |
| Accessories | Box, Guarantee Card |
| Warranty Details | 3-month in-house warranty |
| Maintenance | OH and finishing completed |
| Condition | SA Rank |
| Product Description |
| The Rail Master, revived as a derivative model of the Seamaster Aqua Terra. As the name suggests, it features a railway watch design with a dial that emphasizes maximum visibility. It has basic specifications similar to the Aqua Terra, including 150m water resistance and a screw-down crown. |
| Product Condition |
| Excellent condition. Skeleton case back. Overhauled in March 2026. |
| Product # | 2000058233502158 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.