✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
Product overview
| Brand | Tasaki |
|---|---|
| Item name | Tasaki TASAKI K18WG Pearl Necklace with Diamond White Gold K18WG Diamond approximately 41cm Ladies Jewelry / Gemstones / Jewelry / Precious Metals / Necklace / Chain Necklace 【Used】 |
| Model number | |
| Serial number | |
| Color | White Gold |
| Material | K18WG Diamond |
| Product rank | B - Slight dirt and scratches are present, and it shows some signs of use |
| Gender type | Ladies |
| Size | Approximately 41cm |
| Weight | Approximately 2.3g |
| Specifications | Diamond 0.03ct, Pearl diameter approximately 4.9mm |
| Detailed description | It shows signs of use but has no major damage and can still be used sufficiently. |
| Accessories | |
| Store in stock | ■ Asagaya Main Store 1-36-7 Asagaya Minami, Suginami-ku, Tokyo 166-0004 Enlight Building A-1 TEL: 0120-959-764 Business hours: 10:00-19:00 Regular holiday: Open all year round |
| Product # | AS20250113002 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.