✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| ギフト対応 |
|---|
メンズ腕時計SEIKOカラー:シルバー系チタニウムコンディションAランク
ズーム機能により、細かな商品状態を確認出来ますが、実際には目立たない程度のダメージもございます。
| 商品番号 | 980214003 |
|---|---|
| タイプ | アストロン SBXB137 8X42-0AB0-3 |
| 素材 | ケース:チタニウム バンド:チタニウム ベゼル:セラミック |
| ケースサイズ | 約46mmx56.5mm |
| ケース厚み | 約13.3mm |
| 腕周り | 約17.5cm |
| 文字盤カラー | ブラック |
| ディスプレイタイプ | クロノグラフ |
| ムーブメント | GPSソーラー |
| 防水 | 日常生活防水 |
| 付属品 | - |
| 点検 | 弊社点検済 |
| オーバーホール歴 | 弊社では実施しておりません。 |
| 保証期間 | 3ヶ月 |
>> ランク・程度表の詳細はこちら
| ケース | キズ/スレ |
|---|---|
| バンド | 当たりキズ/小キズ |
| リューズ | スレ |
| 留め金 | キズ |
| 裏蓋 | 小キズ/スレ |
ガラス面1時と10時方向に擦れキズ、2時方向にコーティングのスレがございます。時針にキズがございます。
| Product # | 980214003 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.