
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| 60 equal installments | 18926 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 20887 JPY |
| 48 equal installments | 23339 JPY |
| 42 equal installments | 26492 JPY |
| 36 equal installments | 29425 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold systemStainless steelCondition AB rank
Although the zoom function allows you to check the detailed condition of the product, there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 070212012 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69173G T-serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSxK18YG |
| Case size | Approx. 26mm x 32.4mm |
| Case thickness | Approx. 11.3mm |
| Arm circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Blue gradation |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Box |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled by affiliated company on 2025/05/01 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches/Scuffs |
| Band | Stretching/Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scuffs/Minor scratches |
| Dial window | Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
There are multiple chips on the edge of the glass. There are minor scratches on the glass surface at the 11 o'clock position. There is dullness on the minute hand.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence of the box and accessories, etc., please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 070212012 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.