
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment 60 times | 16705 yen |
|---|---|
| Equal installment 54 times | 18436 yen |
| Equal installment 48 times | 20601 yen |
| Equal installment 42 times | 23383 yen |
| Equal installment 36 times | 25972 yen |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition AB rank
You can check detailed product condition with zoom function, but there are also minor damages that are not noticeable in reality.
| Product number | 980401052 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69173G 7-digit 9 series |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x K18YG Bezel: K18YG |
| Case size | Approximately 26mm x 32.8mm |
| Case thickness | Approximately 10.5mm |
| Wrist circumference | Approximately 15cm |
| Dial color | Champagne gold |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Case, Rolex international service warranty card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Details of rank/condition table here
| Case | Minor scratches / small scratches |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches / small scratches / scuffs |
| Band | Stretch / minor scratches / small scratches |
| Crown | Small scratches / scuffs |
| Clasp | Scuffs / small scratches |
| Dial window | Scuffs / small scratches |
| Case back | Scuffs / small scratches |
The dial indices are discolored, and the hands have small scratches.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of a box or accessories, please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 980401052 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.