
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 19614 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 21646 JPY |
| 48 equal installments | 24188 JPY |
| 42 equal installments | 27455 JPY |
| 36 equal installments | 30494 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition: AB rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there are some damages that are not noticeable in reality.
| Product number | 080101195 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond Cherry Gradation 69173G W serial number |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSx18KYG |
| Case size | Approx. 26mmx32.6mm |
| Case thickness | Approx. 10.8mm |
| Wrist circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Red |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | International Service Guarantee |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | 2026/02/09 Manufacturer Complete Repair |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches |
| Band | Scratches/Stretching |
| Clasp | Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 080101195 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.