✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60 equal installments | 48150 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 53141 JPY |
| 48 equal installments | 59379 JPY |
| 42 equal installments | 67400 JPY |
| 36 equal installments | 74861 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver systemK18 White GoldCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 980201099 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69159G 7-digit 9 series |
| Material | Case: K18 White Gold Band: K18WG Bezel: Diamond |
| Case Size | Approx. 26mm x 36mm |
| Case Thickness | Approx. 10.3mm |
| Arm Circumference | Approx. 14.5cm |
| Weight | Approx. 74.3g |
| Dial Color | Silver |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | Rolex Service Card (NFC) |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | 2026/03/12 Manufacturer Complete Repair |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches/impact marks |
|---|---|
| Bezel | Scratches/impact marks |
| Band | Stretching/minor scratches |
| Crown | Minor scratches visible under certain lighting conditions |
| Clasp | Minor scratches |
| Dial Window | Chipping |
| Case Back | Minor scratches |
Chipping and minor scratches at the 4 o'clock position of the glass edge. There is yellowing on the dial.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 980201099 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.