✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| 60 equal installments | 46381 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 51189 JPY |
| 48 equal installments | 57198 JPY |
| 42 equal installments | 64924 JPY |
| 36 equal installments | 72111 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold systemK18 Yellow GoldCondition: Rank A
Although fine item condition can be confirmed with zoom function, there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 080110016 |
|---|---|
| Type | Datejust Bezel Diamond 69158G E-serial |
| Material | Case: K18 Yellow Gold Band: K18YG Bezel: Diamond |
| Case size | Approx. 26mm x 32.7mm |
| Case thickness | Approx. 10.6mm |
| Arm circumference | Approx. 14.5cm |
| Weight | Approx. 73.5g |
| Dial color | Champagne |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled by affiliated repair company on 2026/03/18 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches |
| Band | Stretching/Scratches/Minor scratches |
| Crown | Dents |
| Clasp | Minor scratches visible under certain lighting conditions |
| Case back | Dents |
Chips at 3, 7, and 8 o'clock on the glass edge, and dullness on the hands.
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 080110016 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.