
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift available |
|---|
| 60 installments | 37341 JPY |
|---|---|
| 54 installments | 41211 JPY |
| 48 installments | 46049 JPY |
| 42 installments | 52269 JPY |
| 36 installments | 58055 JPY |
Women'sWristwatchROLEXColor: Silver tonePlatinumCondition: AB Rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 060706032 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Bezel Diamond 69136G E-serial |
| Material | Case: Platinum Band: PT Bezel: Diamond |
| Case Size | Approx. 26mmx35.6mm |
| Case Thickness | Approx. 10.5mm |
| Wrist Size | Approx. 14.5cm |
| Weight | Approx. 89.3g |
| Dial Color | Silver |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company Overhauled 2023/04/13 |
| Overhaul History | Not performed by our company. |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches |
| Band | Stretching/Scuffs/Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scratches/Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
The dial is slightly discolored. There are minor scratches on the glass surface at the 11 o'clock position. There are multiple chips on the edge of the glass.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 060706032 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.