✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60-time equal installments | 51,688 JPY |
|---|---|
| 54-time equal installments | 57,045 JPY |
| 48-time equal installments | 63,742 JPY |
| 42-time equal installments | 72,352 JPY |
| 36-time equal installments | 80,361 JPY |
Women'sWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition: AB rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 077912014 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 279384RBR Random Serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS Bezel: Diamond |
| Case size | Approx. 28mm x 33.2mm |
| Case thickness | Approx. 10.7mm |
| Arm circumference | Approx. 15.5cm |
| Dial color | Silver |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | 100M water resistance |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/Scuffs/Minor scratches/Impact marks |
|---|---|
| Bezel | Impact marks/Scratches/Minor scratches/Scuffs |
| Band | Slight stretching/Scratches/Scuffs |
| Crown | Impact marks/Scratches |
| Clasp | Minor scratches/Scuffs |
| Case back | Minor scratches |
Chips on the glass edge at 4, 5, and 7 o'clock positions, and minor scratches on the dial indices.
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 077912014 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.