| Gift available |
|---|
| 60 equal installments | 120278 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 132745 JPY |
| 48 equal installments | 148328 JPY |
| 42 equal installments | 168364 JPY |
| 36 equal installments | 187000 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver tonePlatinumCondition: Rank A
Due to the zoom function, detailed item condition can be confirmed, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 078218001 |
|---|---|
| Type | Datejust 28 Bezel Diamond 279136RBR Random Serial |
| Material | Case: Platinum Band: PT Bezel: Diamond |
| Case Size | Approx. 28mm x 33.3mm |
| Case Thickness | Approx. 10.9mm |
| Wrist Circumference | Approx. 14.5cm |
| Weight | Approx. 136.6g |
| Dial Color | Ice Blue |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | Not performed by our company. |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on Rank/Condition Table
| Case | Scratches/Scuffs/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches |
| Band | Scuffs/Scratches |
| Crown | Scratches/Minor scratches |
| Clasp | Scratches/Minor scratches |
| Case Back | Scuffs/Minor scratches |
There are minor scratches on the dial index part.
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 078218001 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.