
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment payments over 60 months | 33803 yen |
|---|---|
| Equal installment payments over 54 months | 37307 yen |
| Equal installment payments over 48 months | 41687 yen |
| Equal installment payments over 42 months | 47318 yen |
| Equal installment payments over 36 months | 52555 yen |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition Rank A
Zoom function allows detailed checking of the product condition, but there are also minor damages that are not noticeable in actual use.
| Product number | 060801173 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179384G Random serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS Bezel: Diamond |
| Case size | Approximately 26mm x 33mm |
| Case thickness | Approximately 10.4mm |
| Wrist circumference | Approximately 15cm |
| Dial color | Silver Sunbeam |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | Water resistant to 100M |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled on 2024/12/13 at a partner repair company |
| Warranty period | 3 months |
>> For details of rank and condition table, click here
| Case | Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches |
| Band | Minor scratches / small scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches / scuffs |
| Dial window | Minor scratches visible under certain lighting conditions |
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of boxes and accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 060801173 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.