
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60 equal installments | 35376 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 39042 JPY |
| 48 equal installments | 43626 JPY |
| 42 equal installments | 49518 JPY |
| 36 equal installments | 55000 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition A rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 071207006 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Bezel Diamond 179313NG M serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x 18K YG Bezel: 18K YG |
| Case size | Approx. 26mm x 32.9mm |
| Case thickness | Approx. 10.6mm |
| Arm circumference | Approx. 15.5cm |
| Dial color | White shell |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled by affiliated repair company on 2026/02/24 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dings/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dings/Minor scratches |
| Band | Scuffs/Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scuffs/Minor scratches |
| Dial window | Scuffs/Minor scratches |
| Case back | Scuffs/Minor scratches |
Multiple chips and minor scratches on the glass edge and glass surface.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 071207006 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.