
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60 installments | 26728 JPY |
|---|---|
| 54 installments | 29498 JPY |
| 48 installments | 32961 JPY |
| 42 installments | 37414 JPY |
| 36 installments | 41555 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there are some damages that are not noticeable in reality.
| Product Number | 070301255 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179174NG D-serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS Bezel: K18WG |
| Case size | Approx. 26mm x 36mm |
| Case thickness | Approx. 10.4mm |
| Wrist circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Black shell |
| Display type | Analog display |
| Movement | Quartz |
| Water resistance | 100M water resistant |
| Accessories | Rolex warranty (paper) / Rolex service card (NFC) |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | 2025/4/24 Manufacturer complete repair |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dents/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scuffs/Dents/Minor scratches |
| Band | Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches |
| Dial window | Scuffs/Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
Chipping on the edge of the glass, multiple small scratches on the glass surface.
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 070301255 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.