
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 28497 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 31451 JPY |
| 48 equal installments | 35143 JPY |
| 42 equal installments | 39890 JPY |
| 36 equal installments | 44305 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 980201165 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179173G F serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x 18K YG Bezel: 18K YG |
| Case size | Approx. 26mm x 32.8mm |
| Case thickness | Approx. 10.9mm |
| Arm circumference | Approx. 14.5cm |
| Dial color | Champagne CP |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Rolex warranty card (parallel import paper) |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled on 2026/03/09 by affiliated repair company |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/minor scratches |
| Band | Scuffs/minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scuffs/minor scratches |
| Dial window | Scuffs/minor scratches |
| Case back | Scuffs/minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 980201165 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.