
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment payments over 60 times | 26728 yen |
|---|---|
| Equal installment payments over 54 times | 29498 yen |
| Equal installment payments over 48 times | 32961 yen |
| Equal installment payments over 42 times | 37414 yen |
| Equal installment payments over 36 times | 41555 yen |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition Rank A
You can check the detailed product condition with zoom function, but there are also minor damages that are not noticeable in actual use.
| Product number | 071101053 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179171G Z model |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x K18 pink gold Bezel: Everose gold |
| Case size | Approximately 26mm x 36mm |
| Case thickness | Approximately 10.3mm |
| Wrist circumference | Approximately 16cm |
| Dial color | Pink Champagne |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | Water resistant to 100M |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> For details of rank and condition table
| Case | Minor scratches visible under light |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches / minor scratches visible under light |
| Band | Minor scratches visible under light |
| Crown | Minor scratches visible under light |
| Back cover | Minor scratches |
There are slight chips on the glass edge at 8 o'clock and 10 o'clock positions.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of a box or accessories, or any other inquiries, please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 071101053 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.