| Gift available |
|---|
| 60 equal installments | 106,128 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 117,128 JPY |
| 48 equal installments | 130,878 JPY |
| 42 equal installments | 148,556 JPY |
| 36 equal installments | 165,000 JPY |
Men'sWristwatchROLEXColor: Gold toneK18 Pink GoldCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 070105086 |
|---|---|
| Type | Day-Date Ruby Diamond 118235F G serial |
| Material | Case: K18 Pink Gold Band: K18PG Bezel: Everose Gold |
| Case Size | Approx. 36mm x 46.7mm |
| Case Thickness | Approx. 12.2mm |
| Wrist Size | Approx. 18.5cm |
| Weight | Approx. 172.8g |
| Dial Color | Chocolate |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Water Resistance | 100M Water Resistant |
| Accessories | Box, Rolex Card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | Not performed by our company. |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents |
| Band | Minor scratches |
| Dial Window | Scuffs |
| Case Back | Minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Contact us here (075-641-3988)
| Product # | 070105086 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.