✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 installments | 52,670 JPY |
|---|---|
| 54 installments | 58,130 JPY |
| 48 installments | 64,954 JPY |
| 42 installments | 73,728 JPY |
| 36 installments | 81,888 JPY |
Men'sWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition: AB rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 060201246 |
|---|---|
| Type | Cosmograph Daytona 116523 F serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSx18K YG Bezel: 18K YG |
| Case size | Approx. 40mm x 51mm |
| Case thickness | Approx. 12.4mm |
| Wrist circumference | Approx. 18cm |
| Dial color | Black |
| Display type | Chronograph |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | 100M water resistant |
| Accessories | Rolex warranty (paper, regular) - International Service Warranty |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches/dings |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches/dings |
| Band | Minor scratches visible under certain lighting conditions |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
Chipped at 2, 3, and 6 o'clock on the glass edge, and minor scratches on the glass surface at 8 o'clock.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 060201246 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.