| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 137,376 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 151,615 JPY |
| 48 equal installments | 169,414 JPY |
| 42 equal installments | 192,298 JPY |
| 36 equal installments | 213,583 JPY |
Men'sWristwatchROLEXColor: Silver tone18K White GoldCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there are some damages that are not noticeable in reality.
| Product Number | 061001067 |
|---|---|
| Type | Cosmograph Daytona 8P Diamond 116509NG Random Serial |
| Material | Case: 18K White Gold Band: 18K WG |
| Case Size | Approx. 40mm x 51.7mm |
| Case Thickness | Approx. 12.3mm |
| Wrist Size | Approx. 17.5cm |
| Weight | Approx. 207.7g |
| Dial Color | Black Shell |
| Display Type | Chronograph |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | Box, Rolex card, Rolex service card (NFC) |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | 2024/11/06 Manufacturer Complete Repair |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on Rank/Condition Table
| Case | Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/Minor scratches |
| Band | Dents |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches/Dents |
| Case back | Minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Contact us here (075-641-3988)
| Product # | 061001067 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.