
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment payments over 60 times | 42844 yen |
|---|---|
| Equal installment payments over 54 times | 47285 yen |
| Equal installment payments over 48 times | 52835 yen |
| Equal installment payments over 42 times | 59972 yen |
| Equal installment payments over 36 times | 66611 yen |
Men'sWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition Rank A
Zoom function allows detailed confirmation of the product condition, but there are also minor damages that are not noticeable in actual inspection.
| Product number | 980201168 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 116231NG G series |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x K18 pink gold Bezel: Everose gold |
| Case size | Approximately 36mm x 43.9mm |
| Case thickness | Approximately 11.8mm |
| Wrist circumference | Approximately 16cm |
| Dial color | Black shell |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M water resistance |
| Accessories | Rolex service card (NFC) |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Completed by manufacturer on 2026/03/12 |
| Warranty period | 3 months |
>> Details of rank and condition table here
| Case | Minor scratches / small scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches / small scratches |
| Band | Minor scratches / small scratches |
| Crown | Small scratches |
| Clasp | Scratches / small scratches |
| Dial window | Small scratches |
| Case back | Minor scratches / small scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of boxes and accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 980201168 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.