
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
◆Description◆
This is a design ring with diamonds elegantly sparkling on the dignified silver color of platinum.
A masterpiece with diamonds set flowing on a beautiful curved arm, creating an elegant piece.
While simple, it has a presence and further enhances the beauty of your fingertips.
It pairs well with stacking with other items and is also recommended as a gift for special occasions.
◆ISEYA Staff's Recommended Usage◆
You can use it widely from everyday wear to formal occasions.
◆ISEYA Staff's Condition Check◆
This is a product in good condition with no major visible damage during use.
| Brand | - |
| Reference Price | - |
| Rank | A |
| Product Name | Pt900 Design Jewelry |
| Category | Jewelry/Accessories |
| Material | Pt900 Platinum |
| Stone Carat | - Diamond / 0.33ct / 0.05ct |
| Motif | Approx. (Center Stone) 4.8mm |
| Target | Ladies |
| Size | - 11号 - Size Stick: 11号 - Inner Circumference: 50.8mm - Weight: 2.6g |
| Remarks | Ring Width: Approx. 1.2~2.3mm |
| Accessories | - Service Box |
| Special Notes | Click here for gift wrapping About Ranks |
| Product Number | 447488 |
| Product Condition Standards |
| Please consider this as a reference as it is our company's unique standard. | ||
| N | New | New product. |
| S | Unused | Unused product, like new. |
| SA | Close to unused | Pre-owned item that is extremely close to unused. The condition is very good. |
| A | Good condition pre-owned item | Little to no signs of use, with minor scratches and dirt that are not noticeable. |
| AB | Slight scratches and dirt | A condition with slightly more noticeable scratches and dirt than 中古A. |
| B | Pre-owned item with signs of use | Product with small to medium scratches and signs of use. |
| C | Pre-owned item with significant signs of use | Product with numerous scratches and noticeable signs of use. No issues with usability. |
| Product # | 447488 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.