
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000058239400132 |
| Brand | OMEGA (Omega) |
| Product Name | Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 34mm |
| Product Name (English) | Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial Chronometer 34mm |
| Model Number | 231.10.34.20.01.001 |
| Material | SS |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 106.4g |
| Case Diameter (H) | Approximately 34mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 34mm |
| Wrist Circumference (approx. cm) | Approximately 15cm |
| Dial | Black |
| Warranty Details | Our 3-month warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | SA Rank |
| Reference List Price | 572,000 Yen |
| Product Description |
| The 'Seamaster Aqua Terra' is a classic yet highly reliable timepiece that pays homage to Omega's rich tradition of marine involvement. The striking dial design of the 'Seamaster Aqua Terra 150M' collection immediately evokes the wooden decks of luxury yachts. |
| Product Condition |
| Excellent condition. Skeleton case back. |
| Product # | 2000058239400132 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.