
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| 60 equal installments | 44613 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 49237 JPY |
| 48 equal installments | 55017 JPY |
| 42 equal installments | 62448 JPY |
| 36 equal installments | 69361 JPY |
Women'sWristwatchROLEXColor: Gold tone18K Yellow GoldCondition AB Rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 071030037 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69138G L Serial |
| Material | Case: 18K Yellow Gold Band: 18K YG Bezel: Diamond |
| Case Size | Approx. 26mmx35.8mm |
| Case Thickness | Approx. 10.4mm |
| Wrist Size | Approx. 15cm |
| Weight | Approx. 73.1g |
| Dial Color | Champagne Gold |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | Box, Rolex Warranty (Parallel Import Paper), International Service Warranty |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | Overhauled by affiliated repair company on 2026/02/25 |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/scratches |
| Band | Minor scratches/stretching |
| Clasp | Dents |
| Dial Window | Chipping |
| Case Back | Minor scratches |
Chipping around the entire glass edge, thin scratches on the glass surface. Dullness on the hands.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence of boxes and accessories, etc., please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 071030037 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.