
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| 60 equal installments | 24959 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 27546 JPY |
| 48 equal installments | 30780 JPY |
| 42 equal installments | 34938 JPY |
| 36 equal installments | 38805 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition: Rank A
Although the zoom function allows you to check the detailed condition of the product, there is some damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 060810026 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179173G M serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSx18KYG Bezel: 18KYG |
| Case size | Approx. 26mm x 33mm |
| Case thickness | Approx. 10.4mm |
| Arm circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Champagne gold |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Minor scratches |
| Band | Minor scratches/Scuffs |
| Clasp | Minor scratches |
| Dial window | Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 060810026 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.